جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اصول دکوراسیون اتاق به اتاق

در این مطلب اصول اولیه دکوراسیون منزل، از جمله اصول طراحی و چالش های دکوراسیون را می خوانید.

طراحی داخلی در مقایسه با دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی اغلب به اشتباه یک چیز تصور می شود، اما طراحی داخلی حرفه ای است که نیاز به تحصیل و آموزش رسمی از جمله برنامه ریزی فضا، طراحی مبلمان و معماری دارد. یک دکوراتور داخلی آن آموزش رسمی را ندارد و بر زیبایی شناسی و ظاهر سطحی یک فضا تمرکز می کند. اینکه چه کسی را استخدام می کنید بستگی به این دارد که آیا کار ساختاری یا برنامه ریزی فضایی برای انجام دارید یا نیاز به شخصی دارید که فقط دکور را برنامه ریزی کند.

ضرورت هایی برای طراحی داخلی
  • عناصر دکور

اولین قدم شما باید انتخاب سبکی برای فضای داخلی خانه باشد. این امر باعث ارتقای اصل طراحی و هماهنگی می شود و به کل خانه با موضوعی متحد فکر می کند که می تواند به سادگی انتخاب یک فضای شیک به جای رسمی یا سنتی به جای مدرن باشد.

تعادل یک اصل دیگر است. شما می توانید آن را به صورت متقارن انجام دهید، همانطور که در فضای داخلی سنتی رایج است، یا با تعادل نامتقارن که در فضای داخلی معمولی دیده می شود.

در هر اتاق باید یک نقطه کانونی وجود داشته باشد که در یک اتاق نشیمن، می تواند شومینه یا یک اثر هنری باشد. همچنین تضاد و تنوع به اتاق جذابیت بصری می بخشد.

  • رنگ

انتخاب یک پالت رنگ بخش مهمی از طراحی داخلی است. در حالی که می توانید سبک و طرح رنگ متفاوتی در هر اتاق داشته باشید، اغلب می خواهید کل خانه را به هم مرتبط کنید. رنگ های مناسب برای یک اتاق کوچک و همچنین رنگ ها و الگوهای یک اتاق بزرگ را در نظر بگیرید.

  • الگوها

ترکیب الگوها در دکوراسیون منزل یکی از پیشرفته‌ترین بخش‌های طراحی داخلی است. الگوها نباید با هم مطابقت داشته باشند، بلکه باید با یکدیگر تکمیل و هماهنگ شوند. این کار با در نظر گرفتن رنگ، اندازه و مقیاس انجام می شود.

طراحی داخلی

گروه ساختمانی نباتیان متخصص در زمینه طراحی و دکوراسیون داخلی یک انتخاب حرفه ای برای ایجاد تحول در فضای خانه و یا محل کار شما خواهد بود.

نکاتی برای شروع دکوراسیون

یک مشکل بزرگ که دکوراتورهای آموزش ندیده را به دام می اندازد، ویرایش است. یک دکوراتور داخلی خوب می تواند یک اتاق را اسکن کند و بفهمد چه مواردی در یک اتاق کار می کنند و چه مواردی بیش از حد است و یا نیاز به تزئین دارد. چند نکته در این زمینه می‌تواند انتخاب‌های طراحی اتاق شما را تغییر دهد.

یکی از عناصر اتاق که معمولاً مورد توجه قرار می گیرد، نحوه قرار دادن بالش ها است. بالش ها می توانند ایده خوبی باشند که به رنگ اتاق اضافه، یا حتی در برخی موارد، یک نقطه کانونی برای اتاق ایجاد می کند. با این حال، برخی از افراد تمایل دارند در مصرف بالش زیاده روی کنند. از اضافه کردن بیش از حد آن تا حدی خودداری کنید که مهمان مجبور نشود تمام بالش ها را فقط برای نشستن جابجا کند.

انتخاب آثار هنری می تواند برای یک اتاق مهم باشد، اما به همان اندازه نحوه نمایش آن را در نظر بگیرید. یک قانون کلی این است که آویزهای دیواری را در جلوی چشم قرار دهید. به همین ترتیب، ارتفاعی که برای لوستر تنظیم می کنید اهمیت دارد. اشتباه رایجی که مردم مرتکب می شوند آویزان کردن لوستر خیلی بلند یا نزدیک به سقف است. آن را به اندازه ای پایین بیندازید که نور به اتاق وارد شود و مورد توجه قرار گیرد. اگر آن را بالای میز آویزان می‌کنید، مطمئن شوید که وقتی از روی میز بلند می‌شوید، کسی با آن برخورد نمی کند.

مبلمان یک سرمایه گذاری بزرگ است و بخش زیادی از بودجه دکوراسیون اتاق را به خود اختصاص می دهد. اگر بودجه کمی دارید، مواردی دیگری نیز وجود دارد. احتمالاً وسایلی که بیشترین استفاده را خواهند برد مبل و تخت شما هستند. برای آن قطعات بیشتر خرج کنید. در قالیچه، میزهای برجسته و هنرهای دیواری صرفه جویی کنید. ترکیبی از اقلام با قیمت بالا با گزینه‌های ارزان‌تر، ترفندی است که باعث می‌شود اتاق همچنان شیک باشد، بدون اینکه بودجه ای را از دست بدهید.

دیزاین مبلمان

مهمترین مرحله این است که تصمیم بگیرید چگونه می خواهید از فضا استفاده کنید.

اگر فضا اجازه می دهد، مناطق جداگانه ای را برای فعالیت های مختلف تعیین کنید. به شکل اتاق نگاه کنید و نحوه حرکت افراد در فضا را در نظر بگیرید. ما معمولاً با بزرگترین دیوار شروع می‌کنیم و از آنجا بهترین راه را برای چیدمان مبلمان برنامه‌ریزی می‌کنیم.

پس کار ابتدا از بزرگترین منطقه شروع می شود و مناطق کوچکتر در اطراف آن قرار می گیرد. به عنوان مثال، اگر فضایی را می‌خواهید که خانواده بتواند در آن تلویزیون تماشا کند، از قسمت نشیمن اطراف تلویزیون شروع می شود، سپس یک گوشه مطالعه در حاشیه اضافه خواهد شد.

می توانید برای متمایز کردن نواحی از فرش استفاده کنید و در صورت نیاز به حفظ حریم خصوصی، یک تقسیم‌کننده اتاق نیز ایده خوبی خوهد بود.

از مبلمان انعطاف پذیر استفاده کنید.

مبلمان دو منظوره بهترین وسیله برای کاربردی‌تر کردن هر اتاقی است، اما این سبک مبلمان اگر با فضای کوچک‌تری کار می‌کنید ضروری است.

برای ترکیب، به تخت‌خواب‌های دیواری و مبل‌های تخت خواب شو فکر کنید. اولی می تواند به طور کامل در صورت عدم استفاده ناپدید شود، در حالی که دومی به عنوان صندلی مهمانان عمل می کند. مبلمان دو منظوره راز کاربردی تر کردن هر اتاقی است.

مطمئن شوید که فضای ذخیره سازی زیادی وجود دارد.

فضای ذخیره‌سازی کافی یکی از کلیدهای اصلی برای اطمینان از این است که یک اتاق چند منظوره به نظر نمی‌رسد. انتخاب اول همیشه قفسه‌ها یا کابینت‌های داخلی است، زیرا می‌توان آن‌ها را طوری تنظیم کرد که وسایلی مانند تجهیزات کامپیوتری در یک دفتر گاهی اوقات کنسول‌های بازی‌ و اسباب‌بازی‌ها را جای دهند.

سعی کنید از فضاهایی که اغلب نادیده گرفته می شوند استفاده کنید: زیر تخت، بالاترین قفسه در کمد یا بالای دیوار.

همیشه هنگام چیدمان مبلمان به دقت قرار دادن پنجره را در نظر بگیرید. قطعا نمی خواهید خورشید مستقیماً به تلویزیون یا صفحه کامپیوتر بتابد.

بپذیرید که برخی از ترکیب ها با هم کار نمی کنند.

در حالی که مبلمان دو منظوره و ذخیره سازی هوشمندانه می توانند به شما این امکان را بدهند که به راحتی یک دفتر کار خانگی را به یک اتاق خواب تبدیل کنید، برخی از کاربردها وجود دارد که باید از هم جدا بمانند. اگر در پیچیدگی تضاد وجود داشته باشد، می‌تواند یک مشکل باشد.

ممکن است شما یک سبک دکوراسیون کلی برای کل خانه خود انتخاب کنید، اما در سبک کلی، هر اتاق هدف و سبک خاص خود را دارد. هنگام چیدمان هر اتاق و انتخاب مواد و لوازم جانبی باید به نحوه استفاده از اتاق توجه شود.

نیازهای هر اتاق را در نظر بگیرید. دکوراسیون خانه باید منعکس کننده سلیقه و علایق شخصی شما باشد، اما باید به عملکرد خاص آن اتاق ها نیز توجه داشته باشد.

اتاق نشیمن و هال

اتاق‌های نشیمن می‌توانند کارکردهای زیادی داشته باشند، از یک سالن رسمی که برای خوشامدگویی به مهمانان استفاده می‌شود تا فضایی که تمام خانواده برای مطالعه، سرگرمی، معاشرت و بازی دور هم جمع می‌شوند. در خانه های مدرن، اتاق نشیمن اغلب یک اتاق عالی است که با آشپزخانه و ناهارخوری همسایه است.

اتاق نشیمن و هال

یکی از اولین ملاحظات انتخاب یک نقطه کانونی برای اتاق نشیمن و به ویژه جایی که می خواهید مناطق گفتگو ایجاد کنید است. انتخاب و چیدمان مبلمان اتاق نشیمن شما باید این عنصر را در نظر داشته باشد. تنها پس از آن می توانید به جزئیات نورپردازی بپردازید و سپس فرش و لوازم جانبی را انتخاب کنید.

اتاق های خواب

شما یک سوم عمر خود را در اتاق خواب می گذرانید، بنابراین باید استراتژی هایی را برای تبدیل آن به مکانی آرام در نظر بگیرید. با انتخاب تخت و سایر مبلمان اتاق خواب شروع کنید. در حالی که ممکن است بتوانید در زمینه های دیگر در هزینه خود صرفه جویی کنید، خرید یک تشک و بالش با کیفیت خوب همیشه یک سرمایه گذاری مناسب است.

اتاق خواب

انتخاب رنگ شما نیز در اتاق خواب بسیار مهم است. اگر سحرخیز هستید، رنگ روشن‌تر یا اگر دیرتر از خواب بیدار می‌شوید، رنگ تیره‌تر را انتخاب کنید. نورپردازی اتاق خواب برای ایجاد روحیه مناسب و همچنین برای اینکه به شما امکان می دهد در همین فضا مطالعه کنید و لباس بپوشید مهم است.

اتاق های کودکان

برای تزئین اتاق بچه‌ها، استفاده از تم‌هایی که به طور سنتی به پسران و دختران اختصاص داده می‌شود، هنوز رایج است، اگرچه والدین امروزی به طور فزاینده‌ای نسبت به بی‌طرف‌تر کردن اتاق خواب بچه‌ها از نظر جنسیتی حساس هستند.

اتاق کودک
حمام

در مورد ایده های طراحی کلی حمام تحقیق کنید، از جمله اینکه چگونه کابینت، کاشی، سینک، آینه، نورپردازی و لوازم جانبی را انتخاب کنید. در حمام های کوچک، چالش این است که آن را تزئین کنید تا بزرگتر به نظر برسد. اگر حمام جدید شما شامل یک پروژه بازسازی کامل است، به دنبال نکاتی در مورد کار با پیمانکاران باشید. دیگر تصمیمات کلیدی انتخاب رنگ و انتخاب روشویی و سینک مناسب برای حمام شما خواهد بود.

حمام
آشپزخانه

آشپزخانه می تواند یک اتاق گران قیمت برای بازسازی باشد، بنابراین شما باید پروژه خود را با دقت برنامه ریزی کنید. اگر بازسازی کامل مقرون به صرفه یا کاربردی نباشد، می‌توانید چند تغییر اقتصادی را در آشپزخانه در نظر بگیرید، از جمله تمیز کردن، تازه کردن رنگ، اضافه کردن وسایل روشنایی، تعویض کابینت، افزودن لوازم جانبی جدید و تعویض سینک و شیر آب.

در نهایت، انتخاب های ساده دکوراسیون به تنهایی می توانند آشپزخانه را کاملا جدید جلوه دهند. و البته، این انتخاب‌های تزئینی بخشی از هر بازسازی آشپزخانه اقتصادی یا پروژه بازسازی عمده است.

آشپزخانه
اتاقهای پذیرایی

میز ناهار خوری مرکز اتاق است، بنابراین انتخاب و قرارگیری آن برای هر پروژه دکوراسیونی حیاتی است. انتخاب اثاثیه مناسب می تواند به ویژه برای یک اتاق غذاخوری کوچک مهم باشد. سایر عناصر مهمی که باید در نظر بگیرید صندلی ها و لوستر هستند که هر دو به تعیین استایل کمک می کنند.

اتاق پذیرایی 1

در نهایت، به پرده ها دقت کنید.

دفتر کار خانگی

اگر در دفتر خانه خود مشتریان را می بینید و به دلایل حرفه ای از فضا استفاده می کنید، نیازهای متفاوتی خواهید داشت. نکات خاصی برای برنامه ریزی و تزئین دفتر کار خانگی وجود دارد. در جایی که بودجه مورد توجه است.

هوم آفیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

معرفی انواع کفپوش ساختمان

معرفی انواع کفپوش ساختمان معرفی انواع کفپوش ساختمان کفپوش چیست؟ به پوششی که در کف ساختمان استفاده می‌شود کفپوش می‌گویند. کفپوش ها قابلیت تعویض دارند.

ادامه مطلب »
کابینت وکیوم سفید

کابینت وکیوم

کابینت وکیوم چیست؟ با پیشرفت سریع تکنولوژی و توسعه و ساخت ماشین آلات مربوط به صنایع چوب و نجاری کم کم بسیاری از کارها بجای

ادامه مطلب »