بازسازی چیست؟

بازسازی فضای داخلی
"بازسازی فضای داخلی"

برای اینکه درک بهتری نسبت به بازسازی پیدا کنید ابتدا باید بدانید بازسازی چیست. بازسازی مترادف کلمه مرمت است و معنی آن یعنی شخص یا گروهی بر روی یک بنا فعالیتی انجام دهند تا بتوانند عمر آنرا افزایش دهند. برای جدا کردن مفهموم مرمت از کلمه بازسازی باید به این نکته اشاره کرد که بازسازی غالبا برای بناها به کار می‌رود. در صورتی که مرمت معنای عام داشته و برای اکثر آثار از آن استفاده می‌شود.

بازسازی ساختمان به سبک های مختلفی اجرا می‌شود. نوع بازسازی بستگی به خلاقیت معمار و نوع سلیقه کارفرما دارد. 

آنچه می خوانید...

تعریف و تفاوت نوسازی و بازسازی

به عبارتی بازسازی انجام فعالیت‌هایی به منظور حفظ و ماندگاری یک سازه فرسوده و قدیمی است. در واقع بازسازی ساختمان به منظور ایجاد تغییر هر چیزی در یک بنا انجام می‌شود که احتیاج به تعمیر دارد.

بازسازی خانه های قدیمی

نوسازی

نوسازی به معنای از نو کردن است، یعنی اقداماتی انجام گردد تا یک ساختمان قدیمی ظاهری نو پیدا کند. در انجام امر نوسازی بیشتر به ترمیم بخش‌های داخلی ساختمان پرداخته می‌شود. غالبا نوسازی شامل مواردی نظیر نصب کاغذ دیواری، سقف کاذب و مواردی از این قبیل می‌شود.

چه مواردی باعث می شود که به سراغ تخریب و بازسازی خانه برویم؟

عومل زیادی باعث می شود  که بخواهید تخریب و بازسازی  خانه را انجام دهید :

 1. قدیمی شدن تاسیسات خانه
 2. کم یا زیاد بودن تعداد اتاق خواب ها
 3. نداشتن نور مناسب در طول روز
 4. قدیمی شدن  معماری خانه و نیاز به طراحی داخلی جدید
 5. نداشتن کفپوش مناسب  برای خانه
 6. مقاومسازی
 7. قدیمی شدن کاشی و سرامیک آشپزخانه یا سرویس بهداشتی
 8. بهبود دکوراسیون داخلی بهتر
 9. آشپزخانه با معماری قدیمی و کم یا نداشتن کابینت
بازسازی ساختمان

بازسازی خانه

نیاز به اقدامات بازسازی خانه معمولا بعد از گذشت ده سال و بیشتر به چشم می‌آید. تغییر در نمای خانه، نورپردازی، تغییر ظاهر ورودی ساختمان که البته هزینه بیشتری را نسبت به بازسازی داخلی خانه نیاز دارد. بازسازی خانه بیشتر به جنبه‌هایی توجه دارد که جلوی چشم دیگران است تا ظاهر بهتری به خانه بدهد. طبیعتا بعد از چند سال کاشی پله‌ها، رنگ دیوارها، درب‌ها و مواردی از این قبیل، مرمت و تغییر نیاز دارند. لذا برای داشتن خانه‌ای زیبا و به روز بازسازی بهترین گزینه برای شماست.

بازسازی ساختمان قدیمی

هزینه های بازسازی ساختمان

کارشناسان ما در گروه ساختمانی نباتیان به شما کمک می کنند تا از کلیه هزینه های بازسازی ساختمان خود آگاه شوید و با چشمانی باز و ذهنی آگاه تصمیم گیری نمایید. از سویی دیگر باید به این نکته توجه داشت که افرادی که تصمیم بر بازسازی آپارتمان می‌ گیرند تمایل دارند از ایجاد هزینه‌ های اضافی که معمولا در هنگام ساخت آپارتمان نوساز وجود دارد اجتناب نمایند. بنابراین تخمین هزینه و انتخاب شیوه‌ی بازسازی آپارتمان به گونه‌ای که با بودجه‌ی مورد نظر شما هماهنگ باشد بسیار اهمیت دارد.

 

مراحل بازسازی ساختمان

مالکین ساختمان به دلایلی می‌خواهند تغییراتی را ایجاد کنند که به کمک یک تیم مجرب برای بازسازی ساختمان نیاز پیدا می‌کنند.

نمونه کارهای بازسازی

پروژه بازسازی منزل مسکونی به متراژ صدمتر

 • سبک کار شده 
 • مترایال کمد و کابینت تلفیق ام دی اف فرامید و هایگلاس
 • میز lcd کار شده ام دی اف طرح سنگ 
 • صفحه کابینت کورین

خدمات ما: