جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بازسازی ساختمان

بازسازی واحد مسکونی
"بازسازی منزل،ساختمان،خانه
بازسازی یعنی دوباره ساختن آن چه از بین رفته یا خراب شده است و یا مطلوب و مناسب نیست .بازسازی ساختمان یکی از عملیات پر طرفدار و پر تقاضا در بین صاحبان املاک است. بازسازی در واقع عملیات ترمیم و مرمت ساختمان است که برای افزایش طول عمر یک بنا و به منظور بهبود کیفیت آن بنا انجام می‌شود. بازسازی هر ساختمانی جنبه های مختلفی دارد و یک عملیات تخصصی محسوب می شود و قبل از شروع انجام عملیات، بررسی های کامل توسط متخصصان انجام می شود. در این عملیات مشکلات ساختاری ناشی از فرسودگی و گذر زمان باید برطرف شوند.بازسازی ساختمان به سبک های مختلفی اجرا می‌شود. نوع بازسازی بستگی به خلاقیت معمار و نوع سلیقه کارفرما دارد. 

آنچه می خوانید...

مرمت و بازسازی . گروه ساختمانی نباتیان

همه چیز در مورد بازسازی و نوسازی ساختمان

نوسازی ساختمان

تفاوت بازسازی و نوسازی ساختمان از جمله ابهامات رایج است و اغلب افراد این دو را مشابه هم در نظر می گیرند. در حالی که بازسازی و نوسازی خانه از نظر هزینه، مجوزها، نحوه انجام کار و تغییراتی که در ساختمان ایجاد می کنند کاملاً با هم فرق دارند.

تفاوت بازسازی خانه، تعمیر خانه و نوسازی خانه چیه؟

به مرور زمان بسیاری از تاسیسات موجود در ساختمان ها دچار تخریب می شود و این مساله می تواند در نهایت به کاهش طول عمر بنا منجر شود.
علاوه بر این، نوع کفپوش و دیوارپوش و سایر متریال های به کار رفته در داخل ساختمان ها نیز به مرور در حال تغییر است و مدل های جدیدتری در زیباسازی فضای داخلی به کار می رود.
به همین علت نیاز است بدون ایجاد تخریب کامل ساختمان، شرایط را برای طول عمر بیشتر و بروز بودن از نظر نمای داخلی و خارجی و فضای داخل فراهم نمود. البته بعضی از بازسازی ها حجمشون اونقدر کمه که به اون بجای بازسازی خانه، تعمیرِ خانه گفته میشود به عنوان مثال کمی از گچ دیوار ریخته و نیاز به تعمیر دارد .

به عبارتی بازسازی انجام فعالیت‌هایی به منظور حفظ و ماندگاری یک سازه فرسوده و قدیمی است. در واقع بازسازی ساختمان به منظور ایجاد تغییر هر چیزی در یک بنا انجام می‌شود که احتیاج به تعمیر دارد.

بازسازی خانه های قدیمی

نوسازی

برخلاف بازسازی ساختمان، نوسازی بیشتر به بهتر شدن ظاهر فضای داخلی تمرکز دارد.به عبارت دیگر، به کلیه فرآیند هایی که بدون تخریب تلاش می کند تا شکل ظاهری ساختمان بهتر شود نوسازی گفته می شود. بر همین اساس می توان گفت، اصلی ترین تفاوت بازسازی و نوسازی ساختمان در این بوده که نوسازی به ظاهر توجه دارد و بازسازی تعمیرات اساسی و عمیق تری را شامل می گردد. معمولا حدی که برای بازسازی میارن این هست که اسکلت کلی سازه تغییر نکند در غیر این صورت، خانه نیاز به نوسازی دارد و  باید خانه جدیدی ساخته شئد. البته در بازسازی ساختمان، جابجایی تعداد کمی از ستونها ممکن است  اتفاق بیافتد اما اسکلت کلی ساختمان تغییری نمی کند.

پیشنهادهای مطالعه : مرمت و بازسازی محل کار

چه مواردی باعث می شود که به سراغ تخریب و بازسازی خانه برویم؟

عومل زیادی باعث می شود  که بخواهید تخریب و بازسازی  خانه را انجام دهید :

 • قدیمی شدن تاسیسات خانه
 • کم یا زیاد بودن تعداد اتاق خواب ها
 • نداشتن نور مناسب در طول روز
 • قدیمی شدن  معماری خانه و نیاز به طراحی داخلی جدید
 • نداشتن کفپوش مناسب  برای خانه
 • مقاومسازی
 • قدیمی شدن کاشی و سرامیک آشپزخانه یا سرویس بهداشتی
 • بهبود دکوراسیون داخلی بهتر
 • آشپزخانه با معماری قدیمی و کم یا نداشتن کابینت
تخریب و بازسازی

اهداف و دلایل بازسازی

امروزه بازسازی منزل در سطح جهان طرفداران زیادی دارد. زیرا ممکن است افراد به دلایل گوناگون نیاز به ایجاد تغییراتی درساختمان  محل کار و یا زندگی خود داشته باشند، در اینصورت باتوجه به پرهزینه و پر زحمت بودن کار تخریب و ساخت مجدد ساختمان و یا گاهاً غیر عاقلانه بودن اینکار بهترین تصمیم بازسازی و انجام برخی تعمیرات در ساختمان می باشد، تا آن را به محلی ایده آل برای شما تبدیل کند.

اگر بخواهیم یک تعریف جامع از بازسازی منزل ارائه کنیم، باید بگوئیم به کلیه  فعالیت ها و اقداماتی که  جهت بهینه سازی  محیط و ایجاد تغییر در ظاهر ساختمان ها  به شکل جزئی و کلی  انجام می پذیرد،  بازسازی ساختمان گفته می شود. بازسازی منزل علاوه براینکه موجب زیبایی و به روز شدن ظاهر ساختمان می شود..همچنین می تواند روند استحلاک ساختمان را کند کرده و عمر مفید آن را افزایش دهد.

تغییر دکوراسیون منزل موضوعی است که ممکن است در طول زندگی به فکر هر شخص خطور کند. دلایلی از قبیل فرسودگی خانه، قدیمی بودن دکوراسیون، تغییر سلیقه‌ها در مرور زمان، به وجود آمدن تنوع مصالح استفاده شده در خانه‌ها، تغییر سبک زندگی، افزایش جمعیت خانواده، و … دلایلی هستند که انگیزه‌ی تعمیر خانه را در افراد به وجود می‌آورند. بازسازی و تغییر دکوراسیون منزل و میزان آن می‌تواند به دلایل مختلفی انجام شود که برای هر ساختمان متفاوت است.

افراد ممکن است فقط به تغییر دکوراسیون و بازسازی و تعمیرات داخلی بسنده کنند، پارتیشنهای داخلی و اتاق‌ها را تغییر دهند، نمای خارجی  ساختمان را عوض کنند، ظرفیت ساختمان را افزایش دهند، نوع سیستم سرمایشی و گرمایشی را تغییر دهند، کاربری ساختمان را تغییر دهند و … میزان بودجه‌ی افراد، میزان خرابی منزل، فرهنگ و تفکر افراد،.. نوع مالکیت منزل، افزایش جمعیت خانواده و این چنین مسائل، در نوع بازسازی و تغییر دکوراسیون منزل تأثیرگذار هستند.

 
اهداف و دلایل بازسازی

برای بازسازی منزل یا ساختمان از کجا باید شروع کنیم؟

میرسیم به بحث مراحل بازسازی خانه. توی گام های بعدی، مراحل بازسازی با جزئیات آورده شده. گروه ساختمانی نباتیان (چینش دکور) مفتخر است  در روند بازسازی منزل یا ساختمان شما همراه شما باشد و تمام این مراحل را اجرا و کنترل کند.

اولین قدم

 اولین قدم مشخص کردن بودجه بازسازی هست. این که بودجه لازم برای بازسازی را مشخص کنید در واقع از واجبات کار هست و در ابتدای بازسازی باید مشخص شود. این هزینه باید به صورت یکجا یا به صورت دوره‌ای و یا ترکیبی از اینها، به روند بازسازی تزریق بشه و بسته به نوع بودجه، برنامه بازسازی ها  متفاوت خواهد شد .البته این موضوع رو هم نباید فراموش کنیم که اغلب پروژه‌های بازسازی پرهزینه هستن اما یک سری نکات وجود داره که رعایت آن ها باعث صرفه‌ جویی در هزینه بازسازی خانه شما خواهد شد.

براورد هزینه بازسازی
مشخص کردن بودجه لازم جهت بازسازی
دومین قدم

دومین قدم زمان لازم به پروژه اختصاص داده شود. این مورد، در ارتباط مستقیم با مورد بعد یعنی مشخص کردن محل بازسازی هست.

سومین قدم

قدم بعدی مشخص کردن محل  بازسازی هست، بعضی از قسمت های بازسازی خانه کاملا به هم مرتبط هستند مثلا برای تغییر کف آشپزخانه، احتمال خیلی زیادی وجود داره که عایق کاری آن  آسیب ببینه و اگر تعویض نشه ممکنه خسارتش خیلی بیشتر از تعویضش باشد، یا مثلا برای تعویض کاشی و سرامیک آشپزخانه و حمام ، خیلی مهم هست  که لوله ها هم حتما چک شود و سلامت آنها اطمینان حاصل شود.

images 38

پیدا کردن پیمانکار بازسازی قدم بعدی

بعد از طی مراحل بالا، حالا به انتخاب پیمانکار می رسیم. پیمانکار کسی هست که وظیفه انجام امور در یک زمان مشخص رو برعهده می گیرد. پیمانکار خوب، پیمانکاری هست که به تمام تعهدهای خودش پایبند باشد و همه ی کارهای رو لازم را  انجام بده. ارزیابی پیمانکار را هم می شود  از روی نمونه کارهای قبلی و بازخورد مشتری های قبلی انجام داد.

نمونه بازسازی منزل مسکونی

هزینه های بازسازی ساختمان

نکته‌ی مهمی که باید در مورد هزینه های بازسازی به آن توجه داشته باشید این هست که هزینه بازسازی ساختمان به موارد زیادیبستگی دارد، اینکه شما قصد داشته باشین کدوم قسمت های خونه رو بازسازی کنید، اینکه چه مصالحی انتخاب کنید و اینکه چه سبکی قراره بازسازی انجام شود. کارشناسان ما در گروه ساختمانی نباتیان (چینش دکور) به شما کمک می کنند تا از کلیه هزینه های بازسازی ساختمان خود آگاه شوید و با چشمانی باز و ذهنی آگاه تصمیم گیری نمایید. از سویی دیگر باید به این نکته توجه داشت که افرادی که تصمیم بر بازسازی آپارتمان می‌ گیرند تمایل دارند از ایجاد هزینه‌ های اضافی که معمولا در هنگام ساخت آپارتمان نوساز وجود دارد اجتناب نمایند. بنابراین تخمین هزینه و انتخاب شیوه‌ی بازسازی ساختمان به گونه‌ای که با بودجه‌ی مورد نظر شما هماهنگ باشد بسیار اهمیت دارد.

 

مراحل بازسازی ساختمان

مالکین ساختمان به دلایلی می‌خواهند تغییراتی را ایجاد کنند که به کمک یک تیم مجرب برای بازسازی ساختمان نیاز پیدا می‌کنند.

نمونه کارهای بازسازی

پروژه بازسازی منزل مسکونی به متراژ صدمتر

 • سبک کار شده 
 • مترایال کمد و کابینت تلفیق ام دی اف فرامید و هایگلاس
 • میز lcd کار شده ام دی اف طرح سنگ 
 • صفحه کابینت کورین

خدمات ما: