بازسازی

اگر ساختمان شما قدیمی شده است ممکن است بخواهید بازسازی انجام دهید. شرکت سازه پرداز نوین چینش با نام تجاری گروه ساختمانی نباتیان پیمانکاری بازسازی ساختمان شما را به طور کامل، با کمترین هزینه، کیفیت مطلوب و در کمترین زمان انجام خواهد داد.

بازسازی ساختمان به عنوان مرمت سازه ای و فنی یا نوسازی یک یا چند طبقه یا حتی کل سازه موجود تعریف می شود. از یک طرف بازسازی می تواند بر تعمیر و نگهداری تمرکز کند، اما همچنین برای رفع نقص ها (نوسازی جزئی) نیز اجرا می شود. در بازسازی اغلب تجهیزات قدیمی و فناوری ساختمان با طراحی مدرن جایگزین می شود.

بازسازی شامل تغییر کل یک اتاق یا ساختمان است. بازسازی نسبت به نوسازی فرآیندی بسیار پیچیده‌تر است، زیرا شامل ایجاد تغییراتی در ساختار ساختمان می‌شود. نمونه هایی از بازسازی عبارتند از:

 • گسترش متراژ یک ساختمان
 • برداشتن یا اضافه کردن دیوارها
 • بالا بردن سقف ها
 • اضافه کردن لوله کشی، سیم کشی جدید و به روز رسانی لوازم و اتصالات
 • افزودن کانال های گرمایشی/سرمایشی
 • ساخت زیرزمین
 • طراحی مجدد پلان های طبقات
 • نقاشی و تعمیرات جزئی
 • کفپوش
 • محوطه سازی

 

قبل از انتخاب بازسازی، باید برآورد هزینه نیز داشته باشید تا مطمئن شوید که بودجه کافی برای پروژه دارید.

بازسازی به معنای تعمیر یک اتاق بدون تغییر کاربری آن است و در مواردی هدف فضا را تغییر می دهد.

مهم نیست که تصمیم دارید با فضای خود چه کاری انجام دهید، بازسازی اغلب به کارهای پیچیده ساختمانی، برقی و لوله کشی نیاز دارد. همچنین ممکن است نیاز به دریافت مجوز برای یک پروژه بازسازی کامل داشته باشید. در حالی که می‌توانید به سرعت دستکاری‌های جزئی را انجام دهید، هر گونه بازسازی به یک جدول زمانی نیاز دارد. برای مثال زمان بازسازی اتاق‌های نشیمن و حمام با زمان بازسازی آشپزخانه‌ها متفاوت است.

پروژه بازسازی عمدتاً بر ظاهر خانه یا ساختمان تجاری شما تمرکز دارد، زمانی که تغییرات برای رفع مشکل کافی نیست، بازسازی به شما امکان می دهد فضای خود را کاملا متحول کنید.

بازسازی می تواند ظاهر مدرن تری به ساختمان شما بدهد و عناصر کاربردی زیادی به ساختمان شما اضافه کند، اما نمی توانند ساختار را به کلی تغییر دهند. اگر می خواهید اتاق را با خراب کردن یک دیوار باز کنید یا فضا را کاملاً تغییر دهید باید یک بازسازی کامل انجام دهید.

کدام نوع پروژه برای شما بهتر است؟

شاید اتاقی در خانه یا ساختمان تجاری خود داشته باشید که می خواهید آن را تغییر دهید، اما مطمئن نیستید که دقیقاً چه کاری می خواهید انجام دهید. شاید بخواهید کاملاً از نو شروع کنید و یا فقط نیاز به تغییر قسمتی از ساختمان داشته باشید، اگر مطمئن نیستید سه سوال مهم وجود دارد که باید از خود بپرسید:

 1. بودجه من چقدر است؟
 2. چقدر می خواهم فضا را تغییر دهم؟
 3. آیا طراحی فعلی را دوست دارم؟

 

تاثیرات بازسازی بر ساختمان شما

ظاهری تازه

اولین دلیلی که بسیاری از صاحبان ساختمان تصمیم می گیرند ساختمان خود را بازسازی کنند، دادن چهره ای جدید به آن است. چه در قسمت داخلی، چه بیرونی، بازسازی واقعاً می تواند ظاهر جدیدی به ساختمان شما بدهد. حتی چیزی به سادگی یک رنگ تازه برای یک ساختمان معجزه می کند. تصور کنید وقتی کل یک سازه را بازسازی می کنید چه اتفاقی می افتد.

فضای بیشتر

بازسازی فقط جنبه زیبایی ندارد. بلکه می تواند عملکرد ساختمان شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. شما می توانید با برداشتن دیوارها و بررسی سایر تاکتیک های نوسازی فضای خود را گسترش دهید. بازسازی یک فضا برای ایجاد فضای قابل استفاده بیشتر می تواند بهره وری را بهبود بخشد.

مقرون به صرفه تر از ساخت و ساز جدید

اگر ساختمان شما نیاز به تغییرات جدی دارد می توانید یک سازه کاملاً جدید بسازید، یا می توانید ساختمان فعلی خود را بازسازی کنید تا فضای بیشتری به آن بدهید. در این سناریو، بازسازی گزینه بهتری است. چرا که هزینه آن بسیار کمتر است و معمولاً فرآیندی بسیار سریعتر از ساخت و ساز جدید است.

کاهش هزینه های عملیاتی

بسته به نوع بازسازی هایی که انجام می دهید، ممکن است هزینه های عملیاتی خود را به شدت کاهش دهید. تغییرات در فضای کف ساختمان شما می تواند قبض برق و همچنین هزینه های گرمایش و سرمایش شما را کاهش دهد. در طول بازسازی، شما همچنین می توانید چراغ ها و وسایل خود را ارتقا دهید تا مصرف انرژی بیشتری داشته باشید.

افزایش ارزش ملک

در نهایت، بازسازی ساختمان شما ارزش ملک شما را بسیار افزایش می دهد. هنگامی که زمان فروش نهایی ساختمان خود فرا می رسد، از اینکه آن را بازسازی کرده اید خوشحال خواهید شد. یک ساختمان تازه بازسازی شده احتمالاً هزاران ارزش بیشتر از ساختمانی دارد که از زمان ساخت اولیه آن دست نخورده است.

بازسازی

نمونه کارهای بازسازی

خدمات ما: