جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تاثیر گیاهان آپارتمانی بر دکوراسیون داخلی

گیاهان علاوه بر نقش موثرشون در طبیعت، در دکوراسیون داخلی منازل هم تاثیر مثبتی دارن. بیشتر افرادی که خونه‌های حیاط‌دار دارن ، از گل و گیاه زیادی در حیاط خودشون استفاده می‌کنند. اما امروزه به دلیل آپارتمانی شدن اکثر خونه‌ها، افراد از این نعمت، کمتر بهره می‎برن. گیاهان آپارتمانی جایگزین اون‌ها شده و به خونه، حس و حال شادابی و تازگی هدیه می‌ده. امروزه افراد از چگونگی تاثیر گیاهان آپارتمانی بر دکوراسیون داخلی منزل خودشون خبر دارند.

استفاده از این المان، در فضای خونه، حسی متفاوت و مثبتی رو به وجود میاره. قابل ذکره که، اگر تصمیم به خرید گیاهان آپارتمانی دارید، موضوع نور و فضای کافی برای گیاه رو مورد توجه قراربدید. اگر منزلتون کوچیکه و فضای کافی برای قراردادن گلدون‌هاتون روی زمین ندارید، بهترین روش استفاده از گلدون‌های دیواریه. علاوه بر تاثیر گیاهان بر دکوراسیون منزل‌تون ، گیاهان تاثیر زیادی در کاهش استرس و اضطراب افراد در منزل داره.

زمانی‌که پس از یک روز طولانی و خسته‌کننده، از سرکار به خونه برمی‌گردید، این طراوت موجود در خونه روح شما رو نوازش می‌ده. در این مقاله به بررسی تاثیر گیاهان آپارتمانی بر دکوراسیون داخلی و نقش اونها در زیبایی منازل می‌پردازیم.

image 28

وجود نور کافی و فضای مناسب برای گیاه

بررسی گونه‌های مختلف گیاهی و نقش اون‌ها در زیبایی منزل

  • ایجاد نقطه کانونی در منزل: بسیاری از افراد یا طراحان داخلی منزل، برای بخش‌های از منزل که بیشتر به چم میاد و کم و کاستی‌های اون بخشی از منزل، از گیاهان استفاده می‌کنند. به‌طور معمول، این گیاهان باید بزرگ باشن تا نقطه کانونی منزل باشن.

گیاهانی مثل نخل، نخل دراسنا و فیکوس از این قبیل گیاهان هستن. برای متمرکز کردن این گیاه که کانون اصلی خونه قرار گرفته، از گیاه خزه در گلدان اون استفاده کنید. وقتی فردی وارد خونه شما بشه، در نگاه اول متوجه ایراد منزل‌تون نمی‌شه و  مستقیم دیدش سمت گیاه بزرگ شمامی‌رود.

image 29

وجود گیاه بزرگ در دکوراسیون داخلی

  • پاکی هوای خانه: با روی کار اومدن زندگی شهری و وجود آلاینده‌های فراوان، گیاهان علاوه بر زیبایی نقش مهمیدر پاکیزگی هوای خونه دارند. وجود گیاهان در خونه، ضامن سلامتی شماست. بر اساس تحقیقاتی که در گذشته صورت گرفته، گیاهان 87 درصد از فضای آلوده خونه رو به خود جذب کرده و وارد خاک گلدون می‌کند. در واقع باعث تصفیه هوا خونه میشن.
  • گیاهان رنگارنگ در فضای خانه: ممکنه فضای داخلی خانه‌تون رنگ خاصی به خودش نداشته باشه، یا از رنگ‌های خنثی برای طراحی داخلی خانه‌تون استفاده کرده باشید. برگ سبز گیاهان به منزلتون رنگ و بویی تازه می‌بخشه. رنگ سبز گیاهان، از سبز تیره تا سبز لیمویی متغیره. برای تاثیر گیاهان آپارتمانی بر دکوراسیون داخلی خونه‌تان، بسته به نوع علاقه‌تون به گیاهان، می‌تونید هر رنگ از طیف رنگی سبزی که دوست دارید رو نگه‌داری کنید.
  • گیاهان علاوه بر رنگ سبز: دارای رنگ‌های سفید، صورتی، نقره‌ای، قرمز، بنفش و یا نارنجی هم هستند. ممکن است در گیاهی، چند رنگ از این رنگ‌ها مخلوط شده باشن که تاثیر بیشتری بر فضا داره. وجود گیاه در خونه، مثل وجود ادویه در غذاست که به آن چاشنی و مزه بهتری اضافه می‌کنه.
  • به‌کارگیری گیاهان در چیدمان داخلی: اگر رنگ وسایل در آپارتمان شما به‌گونه‌ای باشه که طیف رنگ‌ها در کنار گیاهان یکسان نباشه، اون گیاه در منزلتون به چشم نمی‌آید. برای تاثیر گیاهان آپارتمانی بر دکوراسیون داخلی، با استفاده از تناسب سردی و گرمی رنگ‌ها، طیف رنگی رو به صورتی مرتب کنید که وجود گیاه در خونه‌تون حس بشه.
  • احساس حضور در طبیعت: برخی از افراد، اونقدری عاشق گیاه هستن که اتاقی رو در خونه به اون‌ها اختصاص می‌دهن. حتی وجود گیاهان اونقدری در خونه زیباست که، وجود تکه‌ای از اون هم حس سر زندگی و شادابی رو به خونه مهمان می‌کنه. گیاهان کوچیک در دکوراسیون داخلی، با اینکه زیاد به چشم بیننده نمی‌آید، اما تاثیر زیادی در زیبایی منزل داره.
image 30

تناسب رنگ‌ها بر تاثیر گیاهان آپارتمانی بر دکوراسیون داخلی

گیاهان مختلف لوکس آپارتمانی

گیاه بونسای یکی از گیاهان لوکس آپارتمانیه که در طبیعت در اندازه‌های بزرگ وجود داره، اما افرادی، برای نگهداری از این نوع گیاه در آپارتمان، با تغییر ژنتیکی اون‌ها، این گیاه رو به صورت کوچیک ومینیاتوری در آوردن.

image 31

گیاه لوکس آپارتمانی بونسای

گیاه ارکیده یکی از بزرگ‌ترین خانواده‌های گل و گیاه. این گل به دلیل زیبای زیاد و تنوع بالایی که داره، نسبت به گیاهان دیگر طرفدار زیادی داره. این گل رو می‌توان با هر رنگی که بخواید تصور کنید. به دلیل تنوع و زیاد بودن رنگ‌های این گل، می‌تونید بر حسب رنگ دکوراسیون خونه‌تون اون رو انتخاب کنید. برای افزایش تاثیر گیاهان آپارتمانی بر دکوراسیون داخلی آپارتمان خودتون، گل ارکیده گزینه مناسبیه.

image 32

استفاده از گل ارکیده در طراحی و زیبایی آفرینی منزل

گیاه زاموفیلیا، یکی از گیاهان لوکس شناخته شده. این گیاه در بسیاری از آپارتمان‌ها دیده می‌شه. این گیاه به نام زی زی هم شناخته شده و در تمام فصل‌ها سرسبز و زیباست. برگ‌های این گیاه به صورت براق و گوشتیه. به همین دلیل خیلی از افراد این گیاه طبیعی رو با گیاه مصنوعی اشتباه می‌گیرن. گیاه زاموفیلیا، گیاهیه که در شرایط سخت هم دوام میاره، اما اگر در شرایط مناسب باشه و نور و آب کافی به اون برسه، زیبایی اون دوچندان می‌شه.

image 33

گیاه لوکس زاموفیلیا

گیاهان گوشت‌خوار علاوه بر این‌که بیشتر در طبیعت و در مرداب‌ها مشاهده شده، اما می‌تونیم از این گیاه لوکس در آپارتمانمون هم استفاده کنیم. اغلب گیاهان، از موادغذایی خام تغذیه می‌کنن، اما این گیاه گوشت‌خوار همان‌گونه که از نامش پیداست، حشرات رو می‌خوره. هنگامی که حشره‌ای روی برگ این گیاه می‌شینه، برگ‌ها بسته می‌شن و وجود تیغ‌ها در این گیاه باعث کشته‌شدن حشره می‌شه. وجود این گیاه در آپارتمان باعث ازبین رفتن حشرات مزاحم می‌شه. 

image 34

خورده شدن حشره توسط گیاه گوشت‌خوار

نتیجه‌گیری

گیاهان زیادی وجود دارن که با بخشیدن حس تازگی به منزلمون، باعث تغییر بزرگی در فضای خونه‌مون می‌شن. گیاهان در انواع مختلف با سایز، رنگ و شرایط رشد متفاوت با یکدیگر وجود دارن. با تاثیر گیاهان آپارتمانی بر دکوراسیون داخلی، می‌توان شرایط جوی خونه رو هم عوض کرد. این مقاله برای کمک به شما در زمان خرید گل وگیاه و بهترین انتخاب از میان انبوهی از گیاه، با توجه به سلایق و علاقتون، تهیه شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

معرفی انواع کفپوش ساختمان

معرفی انواع کفپوش ساختمان معرفی انواع کفپوش ساختمان کفپوش چیست؟ به پوششی که در کف ساختمان استفاده می‌شود کفپوش می‌گویند. کفپوش ها قابلیت تعویض دارند.

ادامه مطلب »
کابینت وکیوم سفید

کابینت وکیوم

کابینت وکیوم چیست؟ با پیشرفت سریع تکنولوژی و توسعه و ساخت ماشین آلات مربوط به صنایع چوب و نجاری کم کم بسیاری از کارها بجای

ادامه مطلب »