جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دیزاین داخلی و سبک طراحی

امروزه توجه خاصی به دیزاین داخلی خونه ها میشه با توجه به اینکه طراحی لوازم موجود توی بازار که به سرعت و شتاب زیادی در حال تغییره، سبک زندگی افراد روهم تحت تاثیر قرار می ده و متناسب با تغییر تکنولوژی در زمینه دیزاین داخلی و سبک طراحی داخلی،  زندگی آدما هم دستخوش تغییرات زیادی شده.

نکته مهمی که وجود داره اینه که هر شخصی قبل از شروع به طراحی داخلی، اول باید اطلاعات کافی در رابطه با سبک های مختلف دکوراسیون داشته باشه. و بعد متناسب با فضای که قراره طراحی کنه سبک مناسب رو انتخاب کنه.

اگه هنوز برای اینکه خونت رو چطور دیزاین کنی به نتیجه نرسیدی با ما تا آخر این مقاله همراه شو.

معرفی سبک‌های مختلف برای دیزاین داخلی

  • سبک مدرن
  • سبک روکوکو
  • سبک مینیمالیسم
  • سبک اسکاندیناویایی
  • سبک نئوکلاسیک
  • سبک امروزی ومعاصر

سبک مدرن

 داشتن اطلاعات در مورد این سبک به شما کمک می‌کنه تا دیزاین داخلی منزل تون هماهنگ و منسجم باشه. این سبک مربوط به اوایل قرن بیستم میشه و برخلاف سبک های دیگه از تجملات و شلوغ کاری به دوره.  تا حد ممکن جزئیات رو حذف می‌کنه. جالب اینجاست افرادی که دنبال یه خونه منظم و مرتب

می‌گردند، این دیزاین داخلی و سبک برای اونها یه سبک ایده آل.

دیزاین داخلی و سبک مدرن
دیزاین داخلی و سبک مدرن

برای دیزاین داخلی در سبک مدرن از خطوط صاف و اشکال هندسی استفاده شده. مواد طبیعی مثل: چوب, فلزات, پوست و چرم در  به چشم میخوره. رنگ‌هایی که در این سبک طراحی استفاده شده بیشتر رنگ‌های خنثی.

رنگهایی که برای این دیزاین داخلی و سبک استفاده می‌شه حول محور کرم، سفید و بژه.  و یا پرده و فرش به رنگ‌های پرتغالی فیروزه ای و صورتی به چشم می خوره. گاهی اوقات سبک مدرن،  ترکیبی از سبک‌های دیگه است که متناسب با فضایی که قراره طراحی بشه، لوازمش انتخاب میشه.  برای دیزاین داخلی سبک های زیادی وجود داره، اما انتخاب این سبک‌ها وابسته به نوع زندگی، مکان زندگی و شرایط موجوده.

سبک روکوکو

 اگر به زرق و برق علاقه داری، اگر می خوای یه زندگی مجلل برای خود طراحی کنی،  می‌تونی دیزاین داخلی و سبک روکوکو را انتخاب کنی.  این سبک طراحی داخلی مربوط به اواخر قرن هجدهم تو فرانسه میشه. دوره سلطنت لویی پانزدهم شروع سبک روکوکو در فرانسه شد.

دیزاین داخلی سبک روکوکو
دیزاین داخلی سبک روکوکو

اگر بخواهیم فلسفی به این قضیه نگاه کنیم این سبک یعنی جدا شدن از واقعیت و تمایل بیشتر برای درک زندگی و لذت‌های زندگیه.  این سبک مجموعه ای از زیبایی و ظرافت‌های خاصه، که اشتراک زیادی با سبک باروک داره. اگر به ظرافت و شیک بودن علاقه داری، دیزاین داخلی و سبک روکوکو می‌تونه انتخاب خوبی باشه. این سبک ‌می‌تونه یه انتخاب مناسب برای دیزاین داخلی هتل ها تالارهای پذیرایی و محیط های اداری و تجاری باشه.

سبک مینیمالیسم

 دیزاین داخلی و سبک مینیمالیست یکی از مدرن‌ترین سبک ها برای طراحی داخلیه. اگر به دنبال سادگی زیبایی و آرامش هستی حتما این سبک رو بهتون پیشنهاد می‌کنم. نکته قابل توجهی که در مورد این سبک وجود داره، استفاده از پارچه‌های بدون طرحه.  برای طراحی داخلی با انتخاب سبک مینیمالیست تعلقات خودتون رو به کمترین حد نیاز می‌رسونید .

دیزاین داخلی سبک مینیمالیست
دیزاین داخلی سبک مینیمالیست

به همین خاطر فضای منظم و به دور از شلوغی رو توی این طراحی خواهید دید. تو این سبک بیشتر از رنگ سفید، سیاه و خاکستری استفاده شده.  دلیل استفاده از رنگ سفید اینه که فضا رو بزرگ تر و تمیز تر نشون میده. اگه از شلوغی اطرافتون لذت نمی برید و تمایل بیشتری به چیدمان منظم دارید، این سبک می‌تونه برای شما یک سبک ایده آل باشه. شما برای دیزاین داخلی و سبک مینیمالیست فقط به وسایل ضروری نیاز دارید.

سبک اسکاندیناویایی

 دیزاین داخلی و سبک اسکاندیناوی تا حدودی شبیه به سبک روستیک. یکی از خصیصه های این سبک استفاده از چوب برای دکور و تزئینات در بیشتر قسمت هاست.  دیوار بیشتر به رنگ سفید و خاکستری رنگ آمیزی می شه. برای انتخاب رنگ مبل فرش و ملافه‌ها بیشتر از رنگ آبی استفاده میشه، تا به فضا روح ببخشه.

دیزاین داخلی سبک اسکاندیناوی
دیزاین داخلی سبک اسکاندیناوی

ترکیبی از رنگ قهوه‌ای چوب و آبی لوازم می‌تونه یک فضای دلنشین رو برای افرادی که به دنبال آرامش هستند ایجاد کنه. ترکیبی از رنگ گرم و سرد در کنار هم تعادل رو ایجاد می‌کنه، که می‌تونه به روح و روان انسان جان تازه ببخشه .

علت محبوبیت این سبک سادگی و کاربردی بودنش.  تا حدودی به سبک مینیمال شباهت داره. خیلی از مردم سبک اسکاندیناوی رو با دیوارهای سفید، کفپوش چوبی و مبلمان مدرن می شناسند. به طور کلی باید بگوییم که این سبک ترکیبی از ظرافت و پیچیدگیه.

سبک نئوکلاسیک

دیزاین داخلی و سبک نئوکلاسیک برگرفته از تاریخه.  در واقع ویژگی‌های خاص سبک های یونان و روم روبه تصویر می کشه. تمام لوازمی که در این سبک استفاده میشه الهام گرفته از اساطیر یونانی.  آینه ها با قاب طلایی، گلدانهای نقش  برجسته و کف سنگی مرمر، همه برگرفته از سبک‌های قدیمی و باستانیه. رنگ هایی که در این سبک استفاده شده به رنگ آبی کم رنگ، کرم، خاکستری، زرد و سبزه.

دیزاین داخلی سبک نئو کلاسیک
دیزاین داخلی سبک نئو کلاسیک

توی دیزاین داخلی و سبک  نئوکلاسیک از رنگ های مشکی و طلایی برای ایجاد تضاد استفاده شده و از فرش ایرانی برای تزیین کفش استفاده .  این دیزاین داخلی و سبک دکوراسیون یک ایده جذاب و پر طرفدار برای افرادیه که به دنبال گزینه های خاص در کنار لوکس بودن هستند.

سبک امروزی ومعاصر

 سبک امروزی یا معاصر که در حال حاضر مخاطبان زیادی داره،  شباهت زیادی به سبک طراحی داخلی مدرن داره. در این  دکور بیشتر از خطوط نرم و منحنی استفاده می‌شه، در صورتی که در سبک مدرن بیشتر از اشکال هندسی و خطوط شکسته بهره می برن.  رنگ هایی که توی این سبک به کار می‌ره بیشتر قهوه‌ای، سفید و کرمه، که نسبت به رنگ‌های دیگه برجسته‌ترند.

دیزاین داخلی سبک امروزی
دیزاین داخلی سبک امروزی

تو این سبک طراحی سعی شده بیشتر از فضای باز، نور و شیشه استفاده می‌شه.  این کار رو گاهی با ترکیب خلاقیت ها با ابداع طرح‌های غیر معمول انجام می‌دن.  این دیزاین و سبک با زرق و برق همراه نیست و ترکیب خطوط منحنی در بیشتر لوازم به چشم می‌خوره.  در اوج زیبایی، سادگی با اون عجین شده.

همه می‌دونیم که خونه جایی برای رسیدن به آرامشه. همه افراد دوست دارند بعد از پشت سر گذاشتن یک روز کاری سخت،  توی خونشون آرامش رو تجربه کنند. به همین خاطر انتخاب سبک طراحی متناسب با علایق شما می‌تونه این آرامش رو دوچندان کنه.

نتیجه گیری

انواع دیزاین داخلی و سبک ها رو توی مقاله بررسی کردیم. شاید برات سوال پیش بیاد که خوب، من حالا کدوم رو انتخاب کنم؟ باید  بگوییم اگر سبک‌های کلاسیک رو بیشتر می پسندی، سبک سنتی یا کشور فرانسه رو انتخاب کن.  اما اگر به سبک های ساده علاقه مندی سبک مینیمالیست، مدرن و معاصر می‌تونه انتخاب خوبی برات باشه.

درهرصورت انتخاب سبک در درجه اول به علاقه شما و در درجه‌ی بعدی به فضای خونه، موقعیت جغرافیایی و بودجه شما بستگی داره. و نکته مهم اینجاست که همه ما باید فضای خونه رو طوری طراحی کنیم که در اون احساس آرامش بیشتری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

معرفی انواع کفپوش ساختمان

معرفی انواع کفپوش ساختمان معرفی انواع کفپوش ساختمان کفپوش چیست؟ به پوششی که در کف ساختمان استفاده می‌شود کفپوش می‌گویند. کفپوش ها قابلیت تعویض دارند.

ادامه مطلب »
کابینت وکیوم سفید

کابینت وکیوم

کابینت وکیوم چیست؟ با پیشرفت سریع تکنولوژی و توسعه و ساخت ماشین آلات مربوط به صنایع چوب و نجاری کم کم بسیاری از کارها بجای

ادامه مطلب »