جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

طراحی سرویس‌های بهداشتی

سرویس‌های بهداشتی، جزو مکان‌های اصلی و البته خصوصی خونه‌ها به شمار میان. با توجه به ابعاد این فضاها در طراحی سرویس‌های بهداشتی، به چیدمان درست، فرم، نورپردازی و جهت‌گیری توجه میشه، تا فضای  مفید و راحت و آسوده‌ای ایجاد بشه. حموم هم، یه مکان کاملا خصوصیه که فقط مختص ساکنین خونست. سرویس‌های بهداشتی، حمام و استخرها می‌تونن از فضاهای لوکس خونه باشن، به شرطی که در ساخت و طراحی، به فاکتورهایی مثل ابعاد فضا، اشیای مناسب و متنوع،  آینه‌ها و سیستم نورپردازی لاکچری و مناسب توجه بشه. از سبک‌های مختلفی در طراحی ‌سرویس‌های بهداشتی حمام و استخر لوکس، پیروی میشه.

image 47

دکوراسیون سرویس‌های بهداشتی لوکس

بعضی از خونه‌ها هم کنار درب ورودی، حمام و سرویس بهداشتی دارن و هم در جایی که بخش خصوصی خونست. گرچه مدت زمان کمی در سرویس‌های بهداشتی، وقت سپری میشه، اما تعداد دفعات رفتن به این مکان زیاده. اگرچه فضای بسیاری از سرویس‌های بهداشتی کوچیکه، اما طراحان داخلی با طراحی ‌سرویس‌های بهداشتی حمام و استخر لوکس، این مشکل رو تا حد زیادی مرتفع کردن.

 اونا با استفاده از نورپردازی‌های ویژه، استفاده از ابزارها و تجهیزات مناسب و ایجاد ‌جذابیت‌های بصری، فضاهای تنگ سرویس بهداشتی رو باز تر و بزرگتر نشون میدن، بدون اینکه به مساحت و فضای اینگونه مکان‌ها اضافه کنن. عوامل زیر در گسترش فضای حمام و سرویس بهداشتی و استخرها تاثیر گذارن:

 • نورپردازی مناسب

با نورپردازی اصولی و مهندسی شده، فضای تنگ سرویس‌های بهداشتی گسترش پیدا می‌کنن. نوری که در سقفها تعبیه میشن و همچنین نور ‌دیوارکوب‌ها به گشودگی فضا کمک می‌کنن. استفاده از نورهای متمرکز پشت آینه‌ها و تجهیزات، روی این موضوع تاثیر زیادی داره.

 • استفاده از رنگ‌ها

 استفاده از رنگ‌های ملایم، مثل صورتی کمرنگ، رنگ‌های پاستیلی، تجهیزات و حوله‌ها به بزرگتر نشون دادن فضا کمک شایانی می‌کنن. مصالح استفاده شده در سرویس بهداشتی در جذابیت و لاکچری بودن فضا تأثیر فوق‌العاده‌ای دارن، همچنین پوشش دیوارها و کف با مرمر، شیر آلات، یراق آلات آینه‌ها و نورپردازی، همه تشریفاتی بودن رو القا می‌کنن.

 استفاده یه روشویی از جنس مرمر، که همخوانی با اعضای دیگه داره مدرنیته بودن سرویس بهداشتی رو نمایش میده. پس زمینه سفید و رنگ‌های خنثی هم کاربرد زیادی در طراحی سرویس‌های بهداشتی حمام و استخر لوکس، دارن. از گلدون و عناصر تزیینی دیگه مثل قاب‌های زیبای آینه‌ها، قاب‌بندی کردن دیوارها، از ‌موتیف‌ها در گچ‌بری و وسایل تجهیزات برای لاکچری شدن سرویس بهداشتی استفاده میشه.

image 48

دکوراسیون حمام لوکس

در دکوراسیون حمام‌های مدرن و امروزی، از طبیعت الهام گرفته میشه. این نوع طرح‌های شیک هیچ وقت از مد نمی افتن. برای طراحی شیک حمام‌ها، از ‌طرح‌های شبیه پوست حیوانات، مثل پوست تمساح و مار، طوریکه با بقیه اجزاء هارمونی داشته باشه استفاده میشه.

 • ایده پذیری از طبیعت علاوه بر لوکس نشون دادن حمام، باعث دستیابی به ظاهر و هویتی برای کل فضا میشه.
 • استفاده از وان‌های چوبی و آباژور ایستاده.
 • تاسیسات مناسب گرمایشی و سرمایشی، در طراحی ‌سرویس‌های بهداشتی حمام و استخر لوکس، مهم‌ترین عناصر هستن.

دکوراسیون حمام

دکوراتوها، طراحی ‌سرویس‌های بهداشتی حمام و استخر لوکس، سعی می‌کنن، هر کدوم از این  فضاها رو با توجه به ماهیت و نوع کاربردشون با ابزار آلات و تجهیزات مدرن و شیک به بهترین نحوه چیدمان کرده، تا نیازها و خواسته های افراد روبرطرف کنن. امروزه در طراحی‌های مدرن حمام‌ها رو، به نحوی آماده می کنن که آرامش و آسودگی رو به افراد القا کنه.

استفاده از سنگهای طبیعی و مرمر،نور پردازیهای متمرکز و نقطه ای، همه و همه فضای آروم و گیرایی رو در حمام های لوکس و مدرن به نمایش میزارن. استفاده از آیتمهای لوکس مثل کاشیها و سنگهای زیبا ولوازم جانبی مثل شیرالات براق در ایجاد فضای گیرا خیلی کمک کننده هستن.

image 49

طراحی استخرهای لوکس

بعضیا فکر می‌کنن، استخر فقط مختص خونه‌های بزرگ و لاکچریه، و باید فضا و وسعت زیادی برای اجرای محیطی اینچنین، مهیا باشه، اما در واقع اینطور نیست؛ با پیشرفت‌هایی که در حوزه تکنولوژی شده به کمک طراحی سرویس‌های بهداشتی حمام و استخر لوکس، در خونه‌هایی با ابعاد کمتر هم، میشه استخر لوکس و شیک ایجاد کرد. ‌نورپردازی‌های خاص و متمرکز، ویوی زیبایی از مکان به نمایش ‌می‌زاره. اونقدرها هم که ما فکر می‌کنیم، این رویاها دور از دسترس نیستنن.

با توجه به مساحت خونه، استخرهای مدرن رو با ابعاد کوچیک‌تر میسازن. به کمک پنجره‌های بزرگتر و حتی درهایی که کل قسمت‌های یه دیوار رو به خودشون اختصاص دادن، منظره رو به بیرون، استفاده از رنگهای ملایم برای وسیع نشون دادن فضا و طراحی های زیبای استخر خونگی شیک و سرپوشیده آماده و مهیاست. معماران با به‌کارگیری جلوه‌های بصری زیبا وسعت استخر کوچیک رو بیشتر نشون میدن.

  در ادامه مقاله، به ‌متریال‌ها اشاره می‌کنیم که طراحان سرویس‌های بهداشتی حمام و استخر لوکس، برای ایجاد فضای مدرن به کار ‌می‌گیرن.

image 50
 • تهیه وان و یا کابین دوش شیک

با خرید وان و یا کابین دوش لاکچری، تغییر مهمی در فضای دکوراسیون حمام انجام میگیره. وان و دوش اولین موردیه که، به محض ورود به حمام، به ‌چشم‌مون میان.

 • نورپردازی شیک

آیتم‌های نورپردازی، در طراحی سرویس‌های بهداشتی حمام و استخر لوکس، بسیار مهمه. اگه بگیم که، سیستم نورپردازی مثل سیستم لوله کشی این مکانها باید مورد توجه ویژه قرار بگیره، اغراق نکردیم. درسته که هزینه‌های زیادی رو می‌طلبه، اما در یه مکان لوکس و لاکچری حتماً از متریال نورپردازی مناسب و مهندسی شده استفاده میشه.

 • خرید اثاثیه مدرن، برای حمام و استخرهای لوکس

استفاده از اسباب و اثاثیه مدرن مثل: مبل راحتی، قفسه های زیبا برای حوله ها، شیرهای  برند و پکیج حمام، ظاهری آراسته و لوکس  رو می‌سازه. ست کردن اجزای حمام با همدیگه، مثل هماهنگ بودن رنگ پرده ضدآب، حوله ها و غیره با روشویی کابینتی، ویوی خاصی رو ایجاد میکنه. ایجاد هماهنگی بین اکسسوری حمام و استفاده از فاکتورهای برند، حمامتون رو لاکچری ولوکس میکنه.

image 51
 • استفاده از رنگ‌های خنثی

اگه مایل هستین که، ‌حمام‌تون ظاهری مدرن و لوکس داشته باشه، از رنگ‌هایی که خنثی هستن مثل، ترکیب خاکستری و سفید کمک بگیرین. اگه پوشش دیوارها رنگ سفیده، به طور هوشمندانه از چند طرح گلدار برای جبران خنثی بودن تم، استفاده کنین.

 • توجه به جزئیات

توجه طراحان در طراحی سرویس‌های بهداشتی حمام و استخر لوکس، فقط روی اجزای  بزرگترین فضاها نیست؛ توجه به جزئیات بسیار تاثیر گذار هستن. شاید باور نکنین، شیشه‌های ‌لوسیون‌ و حتی طرح‌های روی حوله ها هم باید در دکوراسیون حمام، استخر و سرویس بهداشتی با اجزای دیگه ست باشن. استفاده از تابلوهای کنده کاری شده و هنری مدرن، تنوع خاصی به محیط میده. هرچندوقت اجزای کوچیک و جدیدی به دکوراسیون حمام اضافه کنین طوریکه هارمونی ‌رنگ‌ها بهم نخوره. جزئیات قدیمی رو دور بندازین.

 • خرید شیرآلات

 شیرآلات هم مهمترین اجزا، در حمام، استخر و سرویس‌های بهداشتی به‌شمار میان. شیرآلات برند لوکس مثل: شیرآلات توکار نوبیلی کشور ایتالیا، می‌تونه بهترین انتخاب باشه.

image 52
 • از گل‌های طبیعی غافل نشین

 دکوراتورها در طراحی سرویس‌های بهداشتی حمام و استخر لوکس، هیچگاه از به کارگیری گلدونهایی با گلهای طبیعی غافل نمیشن. هر روز گل‌های خوشبو رو در گلدون‌های داخل سرویس بهداشتی و حمام بزارین  تا تاثیر زیبای  اونا رو ببینین. به دلیل فضای بزرگتر استخرها، استفاده از گلدون‌های بزرگ در فضاهای خالی و مناسب، احساس خیلی قشنگی رو منتقل میکنن. حسهایی مثل: حس زندگی، شادابی و پویایی.

 • استفاده از روشویی‌های لوکس پایه‌دار

برای ایجاد محیط شیک و لاکچری، در طراحی سرویس‌های بهداشتی حمام و استخر لوکس، استفاده از ‌کابینت‌های ایستاده تقریبا منسوخ شده؛ امروزه در این دکوراسیون‌ها از روشویی‌های پایه دار استفاده میکنن. مدل‌های هم ازروشویی هست که، اونا به دیوار وصل میشن. از شلفها و قفسه‌های چوبی برای ‌حوله‌ها و لوازم شوینده استفاده میشه. آینه‌های بزرگ باعث میشن نورتوی محیط حمام، استخر و سرویس‌های بهداشتی، منعکس بشه.

image 53

نتیجه‌گیری

 ‌سرویس بهداشتی و حمام، جزو خصوصی ترین مکان در خونه‌ها به حساب میان. امروزه فضای این مکان‌ها وسعت کمی دارن؛ اما با ترفندهای طراحی در سرویس‌های بهداشتی حمام و استخر لوکس، فضا رو گسترش میدن، بدون اینکه تغییری در مساحت اینجور مکانها ایجاد کنن. متریالهای زیادی در دکوراسیون شیک، سرویسهای بهداشتی لاکچری به کارگرفته میشه؛ مثل: ‌نورپردازی‌های پیشرفته، شیرالات برند، رنگ‌ها، اثاثیه‌های لوکس و درجه یک، سیستم‌های گرمایشی وسرمایشی هوشمند، وانهای سنگی و…..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

معرفی انواع کفپوش ساختمان

معرفی انواع کفپوش ساختمان معرفی انواع کفپوش ساختمان کفپوش چیست؟ به پوششی که در کف ساختمان استفاده می‌شود کفپوش می‌گویند. کفپوش ها قابلیت تعویض دارند.

ادامه مطلب »
کابینت وکیوم سفید

کابینت وکیوم

کابینت وکیوم چیست؟ با پیشرفت سریع تکنولوژی و توسعه و ساخت ماشین آلات مربوط به صنایع چوب و نجاری کم کم بسیاری از کارها بجای

ادامه مطلب »