جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل باید یک دکوراسیون شیک و جذاب را برای آشپزخانه انتخاب کنید. امروزه در دکوراسیون داخلی آشپزخانه معمولا بر خلاف گذشته از کابینت ها با طرح ها و مدل های مختلفی استفاده می شود. این روزها مهم ترین پارامتر برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه این است که چیدمان اصولی صورت بگیرد و بین رنگ های به کار رفته تناسب وجود داشته باشد.

images 10 2
دکوراسیون داخلی آشپزخانه

نحوه چیدمان در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

در چیدمان وسایل آشپزخانه شما باید مثلث کار را در نظر بگیرید، سه راس این مثلث را محل قرار گیری اجاق گاز، سینگ ظرف شویی و یخچال تشکیل می دهند و فضای بین این سه راس را مثلث کار می گویند. به عبارت دیگر شما باید این وسایل را به گونه ای قرار دهید که سه راس یک مثلث را تشکیل دهند.

برای طراحی آشپزخانه فرم های مختلفی وجود دارد و شما باید با توجه به فضایی که در دسترس دارید، دکوراسیون داخلی آشپزخانه را انتخاب کنید.

یکی از رایج ترین فرم های دکوراسیون داخلی آشپزخانه، چیدمان وسایل آن به صورت L می باشد. در این آشپزخانه شما باید یخچال و سینک ظرف شویی را در سینه دو دیوار مجاور قرار دهید و سایر وسایل را در کنار آن ها جای دهید.

 

آشپزخانه L شکل

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

یکی از رایج ترین فرم های دکوراسیون داخلی آشپزخانه، چیدمان وسایل آن به صورت L می باشد. در این آشپزخانه شما باید یخچال و سینک ظرف شویی را در سینه دو دیوار مجاور قرار دهید و سایر وسایل را در کنار آن ها جای دهید.

آشپزخانه U شکل

images 22

استفاده از این شکل معماری به شما کمک می کند تا بتوانید وسایل را به شکل های مختلف بچینید، برای مثال می توانید از مثلث کار استفاده کنید و وسایل را به شکل های مختلفی در کنار یکدیگر قرار دهید. آشپزخانه U به شما این امکان را می دهد تا بتوانید سه راس مثلث را در دیوار های جدا قرار داده و فضای باز بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین این فرم از معماری به شما این امکان را می دهد تا فضای باز و دلنشینی را در آشپزخانه داشته باشید و به راحتی بتوانید در آن رفت و آمد کنید.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه با دیوارهای موازی

آشپزخانه با دو دیوار موازی

در این دکوراسیون برای این که بتوانید علاوه بر فضایی زیبا، از فضای موجود نهایت استفاده را داشته باشید باید یخچال و سینک ظرفشویی را در در یک دیوار و اجاق گاز را در دیوار مقابل آن ها قرار دهید. یکی از نکات مثبت استفاده از این دکوراسیون این است که شما به راحتی می توانید در آشپزخانه رفت و آمد کنید.

این فرم از دکوراسیون در واقع آشپزخانه را جمع تر و مرتب تر می کند و موجب می شود تا افراد برای رفت و امد به آشپرخانه مشکلی نداشته باشند. نکته ای که در این چدیمان باید رعایت کنید ایت است که بین دو ایستگاه کاری در هر دیوار ۲ تا ۳ متر فاصله باشد.

در آشپزخانه هایی که دو دیوار موازی دارند معمولا پنجره را فقط در یک دیوار نصب می کنند، بناراین شما می توانید در طرف دیگر از یک آیینه استفاده کنید تا بازتاب نور به آیینه باعث روشن شدن بیشتر فضای آشپزخانه شود.

جدیدترین دکوراسوین داخلی آشپزخانه

در طراحی های جدید برای دکوراسیون آشپزخانه سعی کرد اند تا فضای مدرن را در آشپزخانه ایجاد کنند تا افراد بتوانند به راحتی از فضای موجود استفاده کنند. بنابراین برای این که فضای آشپزخانه فضایی مدرن باشد باید نکات زیر را برای طراحی دکوراسیون رعایت کنید.

images 26

استفاده از مثلث کار

مثلث کار

برای این که فرد بتواند به راحتی امور مربوط به آشپزخانه را انجام دهد، باید فاصله میان سه هدف مثلث حداقل ۸۰ سانتی متر و حداکثر ۳۵۰ سانتی متر باشد. با رعایت کردن این فواصل به راحتی می توانید در آشپزخانه تردد کنید و به امور خود بپردازید.

استفاده از نور مناسب

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

یکی از اصلی ترین پارامترها در طراحی دکوراسیون مدرن، نور پردازی آشپزخانه است.

امروزه در طراحی دکوراسیون ها طراحان سعی کرده اند تا فضای آشپزخانه را به فضایی دلباز و دلنشین تبدیل کنند به این منظور علاوه بر نور پردازی طبیعی از نور پردازی با لامپ های مختلف نیز استفاده کرده اند. همچنین طراحان علاوه بر نور پردازی استفاده از پرده هایی با طراحی به روز و هماهنگ با دکوراسیون را پیشنهاد می کنند.

به کار بردن اپن ساده و شیک

یکی از مواردی که نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه دارد، طراحی اپن های ساده است. امروزه در آشپزخانه های مدرن معمولا اپن های معلق را به کار می برند. این طراحی بسیار خلاقانه و جذاب است و کمک می کند تا شمای آشپزخانه ای بسیار لوکس داشته باشید.

این ستون ها بدون پایه و ستون هستند و در هوا معلق می باشند و از کناره ها به دیوار ها وصل می شوند. با استفاده از این اپن ها شما می توانید گاز رومیزی را روی آن ها قرار دهید و در این صورت آشپزخانه فضای بیشتری خواهد داشت. همچنین می توانید وسیله هایی را در زیر اپن قرار دهید تا فضای آشپزخانه شما دلباز تر باشد.

استفاده از رنگ های متالیک و مسی

یکی از موضوعات مهمی که باعث می شود فضای آشپزخانه شما دلباز و دلنشین به نظر برسد به کار بردن رنگ ها در دیزاین آشپزخانه می باشد. با انتخاب هر سبک از دکوراسیون ها باید رنگ های متناسب با آن سبک را به کار ببرید.

در دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن رنگ هایی مانند عسلی و طلایی را به کار می برند، این رنگ ها موجب روشن تر شدن فضای آشپزخانه می شود. امروزه تم متالیک به یکی از پر طرفدارن ترین تم های برای دیزاین آشپزخانه تبدیل شده است و در تمامی کشورها طرفداران زیادی دارد. در این دکوراسیون معمولا سعی می شود تا  وسایلی مانند شیر ظرفشویی، ظروف آشپزی و غیره را با جنس فلزهی براقی مانند مس و استیل به کار ببرند.

استفاده از این رنگ ها در دکوراسیون آشپزخانه باعث می شود تا فضای شما به فضای سنتی نزدیک تر شود و شما برای سایر قسمت ها نیز می توانید سبک دکوراسیون سنتی را به کار ببرید.

تماس با ما

تماس با مشاورین ما

مشاورین ما آماده هستن تا به سوالات شما پاسخ بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

معرفی انواع کفپوش ساختمان

معرفی انواع کفپوش ساختمان معرفی انواع کفپوش ساختمان کفپوش چیست؟ به پوششی که در کف ساختمان استفاده می‌شود کفپوش می‌گویند. کفپوش ها قابلیت تعویض دارند.

ادامه مطلب »
کابینت وکیوم سفید

کابینت وکیوم

کابینت وکیوم چیست؟ با پیشرفت سریع تکنولوژی و توسعه و ساخت ماشین آلات مربوط به صنایع چوب و نجاری کم کم بسیاری از کارها بجای

ادامه مطلب »